Cyprus TV

Cyprus Television Schedule updated daily for all the major Cyprus TV Channels: Sigma, ANT1, TV One, RIK1, RIK2, Plus and Alpha TV.

Provided by Cyprus-TV.com

Cyprus TV Schedule - Wednesday 27/10/2021

Sigma
06:00
ΏRA GIA FAGITO – K
06:45
PROTOSELIDO ME TON ANDREA DIMITROPOULO – K
09:30
IRTHE KI EDESE – K
11:00
MESIMERI KE KATI ME TON CHRISTO MICHALARO – K
13:30
VOURATE GITONI (E) – K
14:00
LOVE IT – K
15:40
KALO MESIMERAKI - K
17:30
KATI XANAPSINETE - K
18:00
GEGONOTA SE SINTOMIA – K
18:10
KATI XANAPSINETE – K
19:10
MOLIS CHTHES - K
20:00
TOMES STA GEGONOTA – K
21:10
TOP CHEF – K
23:00
BIG BROTHER - K
01:00
GEGONOTA TITLI EIDISEON – K
01:10
MOLIS CHTHES (E) - K
02:00
KALO MESIMERAKI (E) – K
03:30
LOVE IT (E) – K
04:40
TOMES STA GEGONOTA (E) – K
05:30
KOKKINO PODILATO (E) – K
OMEGA
07:00
ALITHIES ME TI ZINA
09:00
BREAKFAST @STAR
12:00
ENIMEROSI TORA
13:30
ELA NA DIS
15:00
ECHMES
16:35
KATHE MERA SEF
17:35
SHOPPING STAR
18:00
OMEGA NEWS
18:10
SHOPPING STAR (SINECHIA)
19:00
O TROCHOS TIS TICHIS
20:10
OMEGA NEWS
21:15
EROTAS ME DIAFORA
22:30
TOTAL BLACKOUT
23:30
THE BLACKLIST
00:30
APLES KOUVEMTES
01:30
PIOS INE PROINIATIKA
04:30
IKONES (E)
05:30
STYLE ME UP (E)
06:00
KATHE MERA SEF (E)
ALPHA TV CYPRUS
06:00
DEAL (E)
06:45
ALPHA KALIMERA
09:15
SUPER KATERINA
11:00
ALPHA ENIMEROSI
13:30
STYLE ME UP!
14:30
IKOGENIAKES ISTORIES
15:15
ME AGAPI CHRISTIANA
17:10
DEAL
18:00
IDISIS KE NOIMATIKO DELTIO
18:00
TO AFRIO MAS ANIKI
19:00
THE CHASE
20:00
ALPHA NEWS
21:00
SASMOS
22:15
KAMPINGK
23:20
THE BACHELOR
01:15
ASE MAS RE MAMA (E)
02:00
THE CHASE (E)
02:45
TO AFRIO MAS ANIKI (E)
03:30
SASMOS (E)
04:30
ME AGAPI CHRISTIANA (E)
ANT1 TV
06:30
KARMA (E)
07:20
ILIOS (E)
08:10
ROUK ZOUK (E)
09:00
TO PROINO
11:00
MERA MESIMERI
14:00
KONSTAMTINOU KE ELENIS (E)
14:50
TO KAFE TIS CHARAS (E)
15:40
MELIARTOS (E)
16:20
EGIA FUXIA(E)
17:10
ROUK ZOUK V
18:00
TA NEA SE 10’
18:15
5 X 5
19:20
ILIOS II
20:15
TA NEA TOU AMT1
21:20
AGRIES MELISSES III
22:15
JURASSIC WORLD: FALLEN KINGDOM
12
00:10
GAME OF CHEFS
01:00
KE I PAMTREMENI ECHOUN PSICHI
01:50
GIA TIN ANNA (E)
02:40
ANGIGMA PSICHIS(E)
03:30
TA NEA TOU AMT1
04:30
TO KAFENIO (E)
05:00
EROTAS (E)
05:50
KARMA (E)
RIK1
06:45
PROTI ENIMEROSI
07:15
MPLAK FOREST

(Epanalipsi)

09:30
OMORFI MERA-KATHE MERA
10:55
SELIDES ISTORIAS
11:00
APO MERA SE MERA
14:30
EMIS KI O KOSMOS MAS
15:30
CHRISES SINTAGES
16:30
OLA STON AERA
18:00
EIDISIS KE STI NOIMATIKI
18:20
I TELEFTEA ΏRA
19:20
MPLAK FOREST
20:00
EIDISIS
21:05
CHALKINA CHRONIA
21:50
TO MISTIKO TIS PETALOUDAS
22:40
EIDISIS
22:45
FBI
23:30
ECONOMIC ECHO

(Epanalipsi apo to RIK 2)

00:30
OLA STON AERA

(Epanalipsi)

01:55
SELIDES ISTORIAS

(Epanalipsi)

02:00
EIDISIS

(Epanalipsi)

03:00
CHRISES SINTAGES

(Epanalipsi)

03:45
FBI

(Epanalipsi)

04:30
EMIS KI O KOSMOS MAS

(Epanalipsi)

05:30
I TELEFTEA ΏRA

(Epanalipsi)

06:30
TO MISTIKO TIS PETALOUDAS

(Epanalipsi)

RIK2
07:20
KITA ME STA MATIA
07:30
MAGIKOS KOSMOS

(epanalipsi)

07:55
MAYA THE BEE
08:25
NILS HOLGERSSON
08:50
LITTLE FURRY
09:15
BOULE AND BILL
09:40
WISSPER
10:10
ROBOT TRAINS
10:50
GARFIELD
11:35
MAYA THE BEE
12:05
NILS HOLGERSSON
12:30
LITTLE FURRY
12:55
BOULE AND BILL
13:20
WISSPER
13:50
ROBOT TRAINS
14:30
GARFIELD
15:10
MAYA THE BEE
15:30
STI CHORA TOU GIATI
16:00
ISTORIES TOU CHORKOU

(epanalipsi)

16:35
MANOLIS KE KATINA

(epanalipsi)

17:00
VONANZA
17:50
O DROMOS ECHI TI DIKI TOU ISTORIA
18:00
QUEST FOR KNOWLEDGE

(epanalipsi)

18:30
ECONOMIC ECHO

Erevna-Parousiasi : Vivian Kanari Skinothesia : Stefanos Farmakas

19:30
SELIDES ISTORIAS
19:40
EIDISIS STIN ANGLIKI
19:50
EIDISIS STIN TOURKIKI
20:00
KENTRIKO DELTIO EIDISEON STI NOIMATIKI
21:05
THE SIXTIES

(epanalipsi)

21:50
SELIDES ISTORIAS
22:00
THE WINDERMERE CHILDREN
23:30
CHALKINA CHRONIA ME IPOTITLOUS

se epanalipsi apo to RIK1

00:20
EMIS KI O KOSMOS MAS (EPANALIPSI)
01:20
EIDISIS STIN ANGLIKI KE TOURKIKI (EPANALIPSI)
01:40
APO MERA SE MERA (EPANALIPSI)
05:10
OMORFI MERA – KATHE MERA (EPANALIPSI)
06:40
BONANZA (EPANALIPSI)
PLUS
06:00
TO TAXIDI TIS ZOIS
06:50
PEDIKI SIRA EP. 13
07:10
PEDIKI SIRA EP. 11
07:35
COOK EAT (E )
08:30
TILENOUVELLA (METAGLOTTISMENI) (E )

MARIA ANgELE MOu

10:00
TILEAGORA
12:00
ME ALLI MATIA, SEASON IV
13:10
MESIMVRINI ENIMEROSI
14:30
TILEAGORA
18:10
SIMTOMO (10’) DELTIO IDISEON
18:30
TILEAGORA
19:25
TILENOUVELLA MARIA ANGELE MOU
20:15
IDISIS STO PLUS

20:50
TRAVEL GUIDE (1IS PROVOLIS)
21:50
AORATOS FAKOS
22:00
XENI TENIA I TENIA TON DEKA
12

ESThIMATIKI KOMEMtI

23:50
XENI SIRA
12
00:45
XENI SIRA
12
01:40
XENI SIRA
12
02:30
XENI SIRA
12
03:20
XENI SIRA (15)
04:10
VIDEO CLIPS
04:15
MONO GIA SENA ( E )
04:50
ME ALLI MATIA (E )