Cyprus TV

Cyprus Television Schedule updated daily for all the major Cyprus TV Channels: Sigma, ANT1, TV One, RIK1, RIK2, Plus and Alpha TV.

Provided by Cyprus-TV.com

Cyprus TV Schedule - Saturday 11/12/2021

Sigma
05:30
OI ADIAFTHORI (E) – K
06:00
TA CHRISOPSARA (E) – K
06:30
LOVE IT (E) – K
08:00
KALO MESIMERAKI (E) – K
09:30
ΏRA GIA FAGITO (E) – K
10:00
VOURATE GITONI (E) – K
10:40
DOT – K
11:40
KATI XANAPSINETE (E) – K
13:00
MISTIKA IGIAS KE OMORFIAS – K
13:50
MOLIS CHTHES (E) -K
15:15
OLA GKOUMT - K
17:30
THE VOICE OF GREECE (E) - K
18:00
GEGONOTA SE SINTOMIA – K
18:10
THE VOICE OF GREECE (E) – K
19:10
I PETHERA – K

Neo episodio

20:00
TOMES STA GEGONOTA – K
21:10
THE VOICE OF GREECE – K

Cross Battle 1 - LIVE

00:30
GEGONOTA SE SINTOMIA – K
00:40
I PETHERA (E) - K
01:30
PASSENGER (E) – K
02:30
OLA GKOUNT (E) – K
04:00
IRTHE KI EDESE (E) - K
OMEGA
05:30
TORA O,TI SIMVENI
09:50
OPEN WEEKEND
13:00
O TROCHOS TIS TICHIS (E)
15:15
GREEN KITCHEN BY MADAME GINGER (E)
16:15
GLAM WARS
17:15
S’ AGAPAO MEN… ALLA
18:00
OMEGA NEWS
18:15
IKONES
19:15
TAXI
20:10
OMEGA NEWS
21:15
ANICHTA
22:30
WONDER WOMAN
01:00
OPEN WEEKEND (E)
03:30
LOCK N’ ROAD (E)
04:00
SIMIA KE TERATA (E)
05:30
PROKLISI
06:30
TRAVEL GUIDE (E)
ALPHA TV CYPRUS
06:00
DEAL (E)
06:45
ALPHA KALIMERA
09:15
SUPER KATERINA
11:00
ALPHA ENIMEROSI
13:30
STYLE ME UP!
14:30
IKOGENIAKES ISTORIES
15:15
ME AGAPI CHRISTIANA
17:10
DEAL
18:00
IDISIS KE NOIMATIKO DELTIO
18:00
TO AFRIO MAS ANIKI
19:00
THE CHASE
20:00
ALPHA NEWS
21:00
TIE LOUIS NIGHT SHOW
23:20
THE BACHELOR
02:15
THE CHASE (E)
03:00
TO AFRIO MAS ANIKI (E)
03:45
10I EMTOLI (E)
04:30
ME AGAPI CHRISTIANA (E)
ANT1 TV
05:40
SUPER MPAMPAS (E)
06:30
AKROS IKOGENIAKON (E)
08:00
MAMMA MIA (E)
08:50
TO EVDOMO KLIDI (E)
09:30
DIXE MOU TO FILO SOU (E)
11:10
TAXI (E)
12:00
IGIA PANO AP’ OLA
12:50
ENOPIOS ENOPIO III
14:20
PETA TI FRITEZA (E)
16:00
LA PASTA POMILORI (E)
17:20
LA PASTA POMILORI (E)
18:00
TA NEA SE 10’
18:15
LA PASTA POMILORI … SINECHIA(E)
18:45
ROUK ZOUK SPECIAL (E)
20:15
TA NEA TOU AMT1
21:20
CASA DE MIKEL III
23:00
GAME OF THRONES YR8
00:15
THE 2NIGHT SHOW
01:50
O GITEVTIS
02:30
4XXX4 (E)
03:20
STEPS (E)
04:20
GIA MIA GINEKA KE ENA AVTOKINITO (E)
05:10
ADELFES PSICHES (E)
RIK1
07:00
EIRINI PASI

(Epanalipsi)

07:45
VIMATA STIN AMMO

(Epanalipsi)

08:30
ME TI FONI SOU

A’ Kiklos-Episodio 8o (Epanalipsi)

09:30
EIRINI PASI

A’ Kiklos-Episodio 19o ke 20o (Epanalipsi me ellinikous ipotitlous)

10:30
CHRONOGRAFIMA

D’ Kiklos-Episodio 10o (Epanalipsi)

11:00
TEEN MANIFESTO

A’ Kiklos-Episodio 10o (Epanalipsi)

11:30
CHRISES SINTAGES-WEEKEND EDITION
12:00
BRAND_NEWS
14:00
EIDISIS
14:30
MAZI/BIRLIKTE
15:30
KIPRII TOU KOSMOU
16:00
ROAD STORY
16:30
ART CAFE
17:30
MOUSIKO RANTEVOU
18:00
EIDISIS KE STI NOIMATIKI
18:20
TA KALITERA MAS CHRONIA
19:20
EIRINI PASI
20:00
EIDISIS
21:00
ATHLITIKO SAVVATO
21:30
PROJECT: NOSTALGIA

(Epanalipsi)

22:15
ELLINIKI TENIA

Loufa ke Parallagi-I 4

23:00
EIDISIS
23:05
ELLINIKI TENIA

Loufa ke Parallagi-I 4 (I sinechia)

23:45
ROAD STORY

(Epanalipsi)

00:15
VIMATA STIN AMMO

(Epanalipsi)

01:00
ME TI FONI SOU

(Epanalipsi)

02:00
EIDISIS

(Epanalipsi)

02:30
ATHLITIKO SAVVATO

(Epanalipsi)

03:00
CHRONOGRAFIMA

(Epanalipsi)

03:30
KIPRII TOU KOSMOU

(Epanalipsi)

04:00
ART CAFE

(Epanalipsi)

05:00
MAZI/BIRLIKTE

(Epanalipsi)

05:45
MOUSIKO RANTEVOU

(Epanalipsi)

06:15
TA KALITERA MAS CHRONIA

(Epanalipsi)

RIK2
07:00
EIRINI PASI

(Epanalipsi)

07:45
VIMATA STIN AMMO

(Epanalipsi)

08:30
ME TI FONI SOU

(Epanalipsi)

09:30
EIRINI PASI

me ellinikous ipotitlous

10:30
CHRONOGRAFIMA

(Epanalipsi)

11:00
TEEN MANIFESTO

(Epanalipsi)

11:30
CHRISES SINTAGES-WEEKEND EDITION

(Epanalipsi)

12:00
BRAND_NEWS
14:00
EIDISIS
14:30
MAZI/BIRLIKTE
15:30
KIPRII TOU KOSMOU
16:00
ROAD STORY
16:30
ART CAFE
17:30
MOUSIKO RANTEVOU
18:00
EIDISIS KE STI NOIMATIKI
18:20
TA KALITERA MAS CHRONIA
19:20
EIRINI PASI
20:00
EIDISIS
21:00
ATHLITIKO SAVVATO
21:30
PROJECT: NOSTALGIA

(Epanalipsi)

22:15
ELLINIKI TENIA

Loufa ke Parallagi-I 4

23:00
EIDISIS
23:05
ELLINIKI TENIA

Loufa ke Parallagi-I 4 (I sinechia)

23:45
ROAD STORY

(Epanalipsi)

00:15
VIMATA STIN AMMO

(Epanalipsi)

01:00
ME TI FONI SOU

(Epanalipsi)

02:00
EIDISIS

(Epanalipsi)

02:30
ATHLITIKO SAVVATO

(Epanalipsi)

03:00
CHRONOGRAFIMA

(Epanalipsi)

03:30
KIPRII TOU KOSMOU

(Epanalipsi)

04:00
ART CAFE

(Epanalipsi)

05:00
MAZI/BIRLIKTE

(Epanalipsi)

05:45
MOUSIKO RANTEVOU

(Epanalipsi)

06:15
TA KALITERA MAS CHRONIA

(Epanalipsi)

PLUS
06:30
PEDIKES SIRES
07:35
“O GIROS TOU KOSMOU SE 80 IMERES”
08:30
TILEAGORA
09:00
ANADIXE TO ( E )
09:35
COOK EAT (E )
11:00
TILEAGORA
14:00
AVTO INE SAVVATOKIRIAKO
16:30
TILEAGORA
18:30
TAXIDI GEFSEON, SEASON III (2020/2021) (E)
19:25
FATSA BOOK (E – EPISODIOU TRITIS 20:50)
20:25
O KEROS
20:30
XENI NEANIKI TENIA

KOMODIA, DRASI

22:10
XENI TENIA
12

ROMAMtIKI KOMODIA, DRAMA

00:00
XENI TENIA
18

EGkLIMA, DRAMA, ThRILER

02:05
XENI SIRA
12
02:55
XENI SIRA
12
03:45
XENI SIRA
12
04:35
AORATOS FAKOS
04:50
AVTO INE SAVVATOKIRIAKO – (E )